Kilka słów ...

... o mnie

Mam na imię Ania i jestem przewodnikiem turystycznym. Posiadam uprawnienia do oprowadzania po Krakowie (licencja przewodnicka o nr 517), Podziemiach Rynku Głównego oraz Opactwie Benedyktynów w Tyńcu. Interesuję się historią Polski i Krakowa, polskim malarstwem XIX i XX wieku, a także symbolizmem sztuki sakralnej i świeckiej. 
Do Krakowa przyjechałam kilka lat temu i spacerując ujrzałam niezwykłe miasto. Przepełnione zabytkami i historią, którą można dostrzec i poczuć na każdym kroku. Serce zabiło mocniej, a niesamowita atmosfera Krakowa pochłonęła mnie całkowicie i już nie pozwoliła z niego wyjechać. 

Moja fascynacja Krakowem nie przemija i dlatego postanowiłam podzielić się nią z Wami Drodzy Turyści. Ze mną poznacie zabytki i tajemnice naszego wspaniałego Krakowa.

Dowiecie się, jak powstał Rynek Główny i co się na nim działo. Poznacie jego historię ukrytą kilka metrów pod ziemią. Odwiedzimy mury najstarszej uczelni w Polsce, zlokalizowanej w samym sercu miasta, czyli Uniwersytetu Jagiellońskiego. Staniecie oko w oko ze wspaniałym kunsztem artystycznym podziwiając dzieła mistrza Wita Stwosza w Kościele Mariackim. Przejdziemy się ulicą, którą kiedyś spacerowali Jan Matejko i Stanisław Wyspiański. Poznamy tajemnice Okołu, dawnego średniowiecznego podgrodzia leżącego u stóp wzgórza wawelskiego, a także samego Wawelu, siedziby naszych władców.

A jeśli wystarczy sił to zabiorę Was na spacer po krakowskim Kazimierzu, miejscu które w niezwykły sposób łączy ze sobą dwie kultury – żydowską i chrześcijańską.

Możemy też złapać trochę oddechu poza miastem i odwiedzić Opactwo Benedyktynów w Tyńcu, gdzie poza wspaniałymi zabytkami, można na chwilę odpocząć od miejskiego zgiełku.

 

Będzie co zwiedzać, dlatego Drodzy Turyści, przygotujcie wygodne buty i do zobaczenia w Krakowie.

Total: